Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo wyklucza je z życia zawodowego

Z pewnością w tym pierwszym momencie po urodzeniu dziecka można się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to zupełnie nie oznacza, iż dziewczęta na dobrych kilka lat muszą zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
To fakt, bardzo wiele młodych mam narzeka, iż nie jest w stanie zarabiać, ponieważ opieka nad maluchem całkowicie je pochłania, ale to okazuje się jedynie takie usprawiedliwienie. Młode kobiety zamiast szukać kreatywnych sposobów takiej sytuacji, wolą chyba narzekać . Absolutnie przecież tak nie musi być, iż zamkną się w domu wyłącznie z maluchem. Jeżeli by tak dobrze poszukać, to sposobności na podjęcie jakieś pracy, nawet w niepełnym wymiarze jest na pewno wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię za dnia, ale w nocy na kilka godzin mogłabyś się wyrwać do pracy. Gdzie? Można choćby sprzątać biura – takie rozwiązanie stosuje bardzo dużo mam. Naturalnie praca nocą nie każdemu jednemu odpowiada, ale w takim momencie należy się właśnie dokładnie zastanowić, czy chcemy iść do pracy po to, by odsapnąć od malucha, czy po prostu pragniemy zarabiać. Sprzątając biura jest możliwe nieźle dorobić, ale trzeba także liczyć się z tym, iż w dzień też nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Pomyśl zatem, czy jesteś przygotowana droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uważasz, lecz popatrz również czasami na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od dziecka i nie powinnaś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Pamiętaj, iż jeśli Ty będziesz szczęśliwa, Twoje dziecko też.

Należy napomknąć, iż takie wyjście do ludzi daje młodej mamie ogromnie dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, ale gdzieś po drodze nabierasz energii, a to okazuje się najważniejsze.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy wypowiedzenie umowy o prace tego wpisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twe rozterki.

Lepsza pracująca mama niż stale niezadowolona.