Dbaj o swój rozwój i atrakcyjność na rynku pracy

Mawia się, że na wszystko warto mieć papier. To prawda, ponieważ bardzo często rekruterzy nie chcą wybierać osób, które deklarowanego doświadczenia nie mają jak poświadczyć żadnymi certyfikatami i dyplomami.

szkolenia

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często łączy się to z profilem firmy, który zakłada konieczność uzyskania kierunkowego wykształcenia wśród pracowników.
Rzecz jasna jeśli przychodzący na rozmowę rekrutacyjną kandydat zrobi wrażenie na kimś, kto zajmuje rekrutacją, to od tego typu reguł można uzyskać odstępstwo. Nierzadko w firmach prowadzi się bowiem szkolenia, na których w szybki i prosty sposób można uzupełnić ewentualne braki.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? Więc odszukaj serwis (https://adwokatzarnowski.pl/prawo-spadkowe-lublin/), który ma zbliżone informacje na prezentowany wątek – one także będą wciągające.

Część z nich jest projektowana typowo pod firmę. Nie wiążę się to z uzyskaniem respektowanych u innych pracodawców dokumentów, lecz są też takie, dzięki którym można otrzymać odpowiedni certyfikat potwierdzający konkretne uprawnienia. Na studia i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, ponieważ im więcej możemy zaoferować pracodawcy, tym większa szansa, że zatrudni nas w swojej firmie. Rozsądnym podejściem jest dobieranie zagadnień, które w pewien sposób się łączą, ale mimo to nie są takie same, ponieważ w taki łatwy sposób można po pierwsze – zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a po drugie – rozszerzyć swoje pole poszukiwań zatrudnienia. Im więcej możemy zaoferować, tym łatwiej znaleźć pracę, bo możemy się swobodnie poruszać w licznych dziedzinach, a nie tylko w jednej, wyuczonej od lat. Eksperci oczywiście również są potrzebni, lecz teraz stawia się bardziej na interdyscyplinarność, która staje się kluczowa w rekrutacji.

Chcąc uzyskać etat w konkretnym miejscu musimy być gotowi na to, że prawdopodobnie będziemy wykonywać różne zajęcia – nie tylko te, które przypisuje się bezpośrednio do naszego stanowiska. Z tego powodu rekruterzy najczęściej poszukują osób wszechstronnych, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami. Dlaczego nie mielibyśmy to być właśnie my?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*