Jaka jest wielkość składki na ubezpieczenie emerytalne członka personelu?

Po przepracowanych wielu latach, każdy pragnie pójść na upragnioną emeryturę. Mógłby wtedy zacząć podróżować, czy poświęcać czas jakiemuś swemu hobby. Mogłoby to być np. wędkowanie czy też gra w tenisa.

Drukarnie cyfrowe

Źródło: cats-solutions.co.uk
W czasie pracy wcale nie miał na to czasu, a na wymarzonej emeryturze nareszcie będzie go miał wystarczająco dużo.
składkiemerytalne

Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Co miesiąc wszyscy koniecznie możemy oszczędzić na emeryturę.

Masz szansę, żeby tutaj przeczytać ciekawy news? Chcesz więcej? Więc naciśnij odnośnik (https://www.traple.pl/team/dr-zbigniew-pinkalski/) i przejdź na inną stronę z podobnymi wpisami.

Czy chcemy, czy nie, z naszej pensji brutto potrąca się na ten cel 19,52%. Okazuje się to 1/5 każdej pensji. Uzyskując średnią krajową odkładamy na emeryturę około 730zł na miesiąc. Te pieniądze nie należą jednak do nas. Nie posiadamy do nich dostępu. Niemalże w całości zasilają budżet państwa i finansują bieżące emerytury. Składkiemerytalne to tylko jedna część pakietu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, jakie uiszczamy w każdym miesiącu. Suma zobowiązań wynosi ok. 33-36% naszej pensji.

Zaintrygował Cię ten tekst? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (https://www.eena.pl/praca-holandia-magazyny.html), które dadzą Ci więcej szczegółów na ten temat. Zachęcamy zatem do wejścia w poniższy link.

Składka emerytalna jest dzielona na trzy nierówne części. Największa z nich stanowczo trafia na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wiele mniejsza zasila należący do nas rachunek w Otwartym Funduszu Emerytalnym, a pozostałość dociera do tzw. Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Na nasze konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dociera 16-22% naszych zarobków brutto. Są one ewidencjonowane na indywidualnych kontach. Jest to nic innego niż typowy zapis księgowy. Nasze aktualne składkiemerytalne nie są oszczędzane czy też inwestowane, ale stale przekazywane na opłacanie świadczeń pobieranych przez dzisiejszych emerytów. Na nasze osobiste konto w obranym otwartym funduszu emerytalnym trafia 23% naszej pensji brutto. Do swoich oszczędności z OFE także nie mamy dostępu aż do uzyskania wieku emerytalnego.

Odmienność jednak polega na tym, że są one istotnie lokowane w różnego rodzaju inwestycje na rynku finansowym. Nie finansują bezpośrednio bieżących emerytur. Rzeczywiście trafiają do obiegu oraz powiększają nasze składki.