Co uczynić, aby związek był cudowny? Co jest najważniejsze w związku? Doradzamy w poniższym tekście.

Co należy uczynić, ażeby polepszyć nasze wzajemne relacje w małżeństwie, gdy pojawia się kryzys i nie możemy się w ogóle odnaleźć we wzajemnych relacjach? Co możemy uczynić, kiedy czujemy, że czas, kiedy porozumiewaliśmy się z naszym partnerem już dawno minął i nie potrafimy nawet chwili czasu spędzić razem, albowiem zaraz rozpoczyna się kłótnia?

komunikacja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
spotkanie
Odpowiedź wydaje się być prostsza niż nam się wydaje, albowiem dosyć często nie pamiętamy, że obumieranie w naszych wzajemnych relacjach bliskości oraz wspólnych czułości, doprowadzi do ochłodzenia uczucia w związku. A gdy dodamy do tego fakt, że nie mamy czasu na rozmowę albo mówimy naszej najbliższej osobie, że nie chce nam się teraz porozmawiać, to należy uważać, gdyż przez to my sami zaczynamy tworzyć problemy w związku. Jednak prosto mamy możliwość samodzielnie zauważyć, że w naszym związku znika wtedy jeden, może nawet najistotniejszy czynnik podtrzymujący wzajemne relacje i , który buduje wieź – rozmowa. Właściwa i spokojna komunikacja jest odpowiedzią na ów problem. Oczywiście możemy się usprawiedliwiać, że przecież ciężko pracujemy, utrzymujemy naszą rodzinę i gdy jesteśmy w domu, to chcielibyśmy się wyciszyć i odpocząć. Nie pamiętamy przy tym, iż właśnie czas spędzony na pogawędce z dziećmi czy na rozmowie z mężem, gdy razem pijemy filiżankę kawy, będzie tym upragnionym wytchnieniem, jakie da nam o wiele więcej niż chwile, które spędzimy leżąc?na leżeniu na kanapie. W końcu z jakiegoś konkretnego powodu jesteśmy z tą żoną, coś nas do niej przyciąga.
mieszkanie

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że niekiedy czuła i szczera rozmowa może przynieść więcej zalet niż największy bukiet kwiatów i wspaniałe prezenty.

Choć oczywiście nie zapominajmy, iż połączenie tych trzech elementów może przynieść niesamowite efekty.

Jeżeli demonstrowana tu kwestia to Twój konik – wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz bez wątpliwości dla autora się liczy.

Powinniśmy zawsze nie zapominać, iż to nasza najukochańsza osoba, z którą planowaliśmy spędzić całe życie.