Przybywa propozycji zatrudnienia. Dowiedz się, w jakich branżach najwięcej

Niektórzy mają większy niż inni problem ze znalezieniem zatrudnienia, bowiem na ich wyuczony fach nie ma obecnie popytu. Bywają także takie profesje, których przedstawiciele będą wchłonięci poprzez rynek pracy niemal „w każdej ilości”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzamy w powiatowych urzędach pracy, kto liczyć może na ofertę zatrudnienia, a komu trudno będzie odnaleźć tam coś dla siebie.
Zawód nadwyżkowy to taki, na który występuje niższe zapotrzebowanie aniżeli wynosi ilość jednostek, jakie poszukują w nim zatrudnienia.

Jeśli interesuje Cię omawiane zagadnienie, nowa treść (http://www.ewadia.pl/jak-to-dziala/animacja-jak-to-dziala/) prezentuje drobiazgowo ciekawe tematy, które okażą się bardzo absorbujące.

W przeszłym roku najwięcej, dlatego że aż dla 140 tys. jednostek, jakie oświadczały, iż posiadają umiejętności zbywcy, nie było ofert pracy. Drugim z kolei nadwyżkowym zawodem był ślusarz, zaś trzecim ekonomista. Pracy bezowocnie szukało również wielu kamieniarzy, techników mechaników, krawców oraz kucharzy.

Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Przez deficytowy zawód rozumiemy taki, na który występuje większe zapotrzebowanie aniżeli wynosi liczba osób wypatrująca zatrudnienia w tym zawodzie. Na rynku pracy w najwyższym stopniu poszukiwani byli w ubiegłym roku robotnicy gospodarczy, pracownicy biurowi a także telemarketerzy. Jest także mnóstwo propozycji pracy na produkcji, nierzadko poszukiwany bywa kierownik zmiany. Na miejscowych rynkach pracy od długiego czasu utrzymuje się dominacja zawodów tzw. „nadwyżkowych” nad „deficytowymi”.

Przytomność tego, na które fachy jest w tej chwili zapotrzebowanie, jest więc niezwykle ważna. Wiedza o tym, w którym kierunku się rozwijać czy też przekwalifikować, może ułatwić poszukiwanie pracy bądź odkrycie dla siebie tzw. niszy.