Przepisy na otrzymanie swoich pieniędzy

Prowadzenie przedsiębiorstwa oprócz dochodów wiąże się czasem ze kłopotami. Tymczasem w świetle obowiązującego prawa istnieją różne sposoby na ściąganie długów od spóźniających się delikwentów.
Kiedy przykładowo prowadzisz sieć usługową i posiadasz podpisaną umowę z interesantem, dla jakiego świadczysz usługi, przykładowo kurierskie i raptem, ten interesant od czterech miesięcy nie płaci zobowiązań.

Zostajesz więc wtedy właścicielem wierzytelności. A należność, to dekret do wyeksekfowania nieoddanych środków.

Niestety nierzadko proces eksekfowania utraconych kwot jest rozwlekły i trudny, ale należy wiedzieć, iż prawo (dodaj serwis do stron zaufanych) daje wierzycielowi szeroki pakiet metod upominania się o nasze wierzytelności.
wierzytelności

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku możesz próbować przeprowadzić sytuację kompromisowo, motywując zadłużonego, do dobrowolnej spłaty zaległych należności. Kiedy nie zobaczysz efektów, posiadasz prawo (sprawdź) do przywołania egzekutora i dochodzenia sądowo-egzekucyjnego.
Gdy jednak ta firma nie zwraca ci pieniędzy przez długi okres, a twoje zabiegi nie mają rezultatów, masz szansę odsprzedać twoje wierzytelności drugiej i profesjonalnej firmie windykacyjnej, jaka ma duże doświadczenie i wykwalifikowane metody na odzyskiwanie należności od zalegającego. Związane jest to z opłatami, więc trzeba wcześniej pomyśleć, czy to będzie dla ciebie korzystne.

bardzo często pozostawienie windykacji rzetelnej firmie bywa najlepszym sposobem i reansumując, wcale nie tak drogim, bo działając samodzielnie ponosisz niekiedy znaczniejsze koszty.