Czy nowoczesne technologie dla biznesu oferują możliwości odpowiednie do kosztów?

Kiedy rozglądamy się we współczesnym świecie, zauważamy już na pierwszy rzut oka, że prawie z roku na rok wiele z udostępnionych rozwiązań zmienia się niezwykle szybko. Dotyczy to wszystkich dziedzin ludzkiej działalności, gdzie ważna jest szybkość działania i sposobność sprawnej komunikacji na różnych poziomach.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oczywiście najistotniejsze zmiany objęły wszystko to, co przynajmniej w jakimkolwiek stopniu związane jest z komputeryzacją czy internetem. Bezustannie zwiększa się liczba firm, które korzystają z pożytków, które daje komputeryzacja rozmaitych usług i wykonywanych zadań, najczęściej poszukując oszczędności oraz nowych możliwości – część działań przenosi się do programów, działających w wirtualnej chmurze.

Żeby nadążyć za zmianami technologicznymi i nie wypaść z obiegu najlepsze firmy bez przerwy wprowadzają nowe pomysły.

Do jednej z najpopularniejszych nowości należy przykładowo przetwarzanie w chmurze, które umożliwia wykonywanie operacji, jakie wymagają nie tylko znacznej mocy obliczeniowej, lecz również tego, aby nad jednym zadaniem mogło pracować jednocześnie kilka osób, które mogą przebywać w różnych częściach świata. Kluczowym walorem chmury jest to, że umożliwia ona uczestnictwo firmy w najnowszych rozwiązaniach technologicznych, nie obligując jej jednocześnie do wydawania dużych pieniędzy na infrastrukturę oraz sprzęt.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet małe firmy mogą używać najnowszych programów, nie musząc zamawiać licencji na cały pakiet, lecz wyłącznie na te jego części, które są im niezbędne.

Świetnym przykładem programu, który jest znacznie bardziej korzystny, gdy korzystamy z niego za pomocą chmury, jest choćby Office – mało firm wykorzystuje każdy element pakietu, a przy kupnie tradycyjnego programu trzeba opłacać cały program, nawet jeżeli z większości funkcjonalności nie będziemy korzystać. Chmura zapewnia także oszczędność funduszy, których nie musimy inwestować w sprzęt, taki jak serwery.

Prezentowany materiał jest niezwykle interesujący, jednak bez ociągania zobacz też ten opublikowany tutaj (http://www.abk.pl/co-robimy/) w innym serwisie post – on również jest godny uwagi.

Jeżeli decydujemy się na przetwarzanie w chmurze, nie musimy troszczyć się o instalację jakichkolwiek programów ani o zagwarantowanie miejsca na ich funkcjonowanie czy na gromadzenie danych – wszystkie operacje i kompletowanie danych realizowane jet w chmurze.

Podsumowując – każda firma odniesie wymierne korzyści z korzystania z chmury.