Masz swoją firmę? Chcesz nabyć samochód? Dowiedz się, co musisz wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli prowadzisz swoją firmę i chcesz kupić samochód koniecznie przeczytaj poniższy materiał.
Leasing – co to takiego?
Leasing to rodzaj dzierżawy. Jeżeli zdecydujesz się na leasing, samochód nie będzie Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.

finanse

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Projektor instalacyjny z serii P

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To doskonała oferta dla przedsiębiorców oraz tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing także musisz płacić miesięczne raty. Jaka jest więc różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest znacznie mniej zobowiązujący. Dlaczego?
Ponieważ w chwili, gdy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po prostu oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie jest możliwa. Jak widać leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Dodatkowym plusem jest ograniczenie formalności do koniecznego minimum. By leasingować samochód niekiedy potrzebujesz tylko dowodu tożsamości oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem.W chwili, kiedy zamierzasz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twoich średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie ostatnich sześciu miesięcy. Istotna będzie również forma Twojego zatrudnienia a także stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię także dokumenty poręczyciela.
(ogólnie o leasingu samochodów)

Autor: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Leasing jest znakomitą opcją dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeżeli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami samochodu po uregulowaniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast jeśli zdecydujemy się na operacyjny możemy, ale nie jesteśmy zmuszeni do wykupu pojazdu. Gdy uprzednio wybraliśmy leasing operacyjny możemy śmiało zwrócić auto firmie leasingowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które lubią co jakiś okres wymienić samochód na inny.
Co, gdy przeoczymy termin naszej opłaty?
By nie mieć zbędnych problemów powinniśmy wpłacać wskazaną w umowie kwotę na czas. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, że firma leasingowa natychmiastowo zareaguje na brak spłaty.

Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeżeli opóźnienie wynosi więcej niż 30 dni, a klient badania tajemniczego klienta nie uregulował dwóch i więcej rat, w większości przypadków może się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeżeli spóźnienie dotyczy tylko jednej raty, grożą mu jedynie odsetki. Będzie musiał ponieść koszty wezwań i upomnień.
Jednak, jeśli regulujemy stale nasze zobowiązania leasing może nam w niektórych sytuacjach znacznie ułatwić pracę i życie.