Czas na brodę

Przed laty jedyną alternatywą dla tradycyjnego golenia zarostu były wąsy i broda. Moda na nie powracała co pewien czas, jednak w ostatnim momencie szczególnie możemy zaobserwować to zjawisko. Kilkudniowy zarost nie istniał. Do dnia dzisiejszego, gdy nareszcie przestał kojarzyć się ze światem artystycznym i branżą muzyczną. Według badań aż 40% polskich mężczyzn nosi zarost na twarzy: wąsy, brody, kilkudniowe zarosty. Czy o taki zarost trzeba dbać? Owszem. Nawet ten pozornie swobodny powinien prezentować się nieskazitelnie. Tylko wtedy jest efektowny.

Broda powinna być dopracowana, nie może rosnąć samowolnie w dowolnym kierunku. W większych miastach panowie mają szansę skorzystać z profesjonalnego golenia brzytwą i stylizacji brody do twarzy. Jak jednak dbać o zarost gdy w naszym miejscu zamieszkania nie ma tzw barber shopów?

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz zarost będzie wyglądał na celowy, a nie przypadkowy dzięki trymerom i golarkom. Amatorzy klasyki sięgną jednak po maszynki i brzytwy. To metoda, zapewniająca efekty identyczne jak przy używaniu golarek, jednak tutaj używamy manualnych narzędzi i kosmetyków, których założeniem jest właściwie dbać o męską skórę. Nieodpowiednio dobrany produkt spowoduje, że golenie stanie się dla panów koszmarem nieprzyjemnym obowiązkiem.

Podstawowym produktem w męskiej kosmetyczce, powinien być odpowiedni krem lub pianka do golenia . Twarz źle chroniona przed ostrzem maszynki będzie piekła i swędziała, co błyskawicznie doprowadzi do zaczerwień, wyprysków, a nawet infekcji. Dodatkowo, łatwo o skaleczenia. Przy dobrym kremie występuje na pewno mniej niespodziewanych zacięć, gdyż nie trzeba powtarzać ruchów.

Krem zapewnia skórze optymalne właściwości poślizgowe by utrzymać ostrze maszynki w odpowiedniej odległości od twarzy, a jednocześnie nie obniżać skuteczności golenia. Substancje nawilżająco–kojące, których działanie opiera się na leczniczych właściwościach aloesu oraz witamin E i A, idealnie nawilżają i chronią skórę.

Frapuje Cię kwestia podnoszona w tym tekście? Przeczytaj oprócz tego również inne pokrewne treści – zwyczajnie wejdź tutaj narożniki tapicerowane.

Powoli panowie zaczynają rozumieć, iż skóra po goleniu jednak nie musi być podrażniona. Wystarczy odrobina produktu pielęgnacyjnego, a skóra będzie gładka i zadbana.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*