Importując produkty z krajów które nie należą do Unii Europejskiej trzeba się liczyć z dużą liczbą formalności do realizacji

Do zapłacenia będą podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną ilością skomplikowanych przepisów. Przeciętnej osobie zapoznanie się z taką tematyką mogłoby zająć sporo czasu, a przecież w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Dlatego też duża część importerów zaczęła korzystać przy zakupie produktów z oferty celnych agencji. Agencje takie zajmują się pośrednictwem pomiędzy klientem a urzędem celnym.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań zalicza się przede wszystkim przygotowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy towarów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co znacznie zmniejsza czas potrzebny na te formalności, a co za tym idzie umożliwia sprawniejsze wprowadzenie towarów do obrotu. Pracownicy (rekomenduję ofertę na szkolenie: lojalność pracowników franklincovey) takiej agencji muszą więc wypełnić potrzebne dokumenty, wyliczyć wymagane opłaty celne, i na koniec zgłosić towar na odprawę.

Wielu ludzi uważa, że agencje celne nie są nikomu potrzebne, i że wszystkie procedury można załatwić samemu. Oczywiście przy pojedynczych zakupach może w tym być trochę racji. Za wykonane przez agencję czynności trzeba jednak coś zapłacić, więc niekiedy bardziej będzie się opłacać zająć się tym samemu. Jeżeli jednak ktoś planuje zakupy w większej ilości, to warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalistami. Przepisy celne w szybkim tempie się zmieniają i chcąc się wszystkimi sprawami zająć samemu należałoby również być na bieżąco z nimi. Ta agencja to gwarantuje:

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownicy agencji z tego powodu, że zajmują się tym zawodowo, powinni znać bieżące interpretacje, więc skorzystanie z ich wsparcia może pozwolić na unikanie niepotrzebnych opłat czy pomyłek. Nie bez znaczenia będzie także czas jaki trzeba poświęcić na wyliczenie wszystkiego. Agencje celne mogą korzystać ze specjalnych programów, przez co policzenie wszystkich opłat będzie bardzo sprawne.

Skoro prezentowana problematyka Cię ciekawi i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tutaj (https://www.foliograf.pl/oznakowanie-zewnetrzne-obiektow/) – to nieco odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Oczywiście każdy samodzielnie musi się zdecydować, czy korzystać z pomocy agencji, lecz wielu importerom rzeczywiście się to opłaca.