Dlaczego wynajem pracowników cieszy się takim zainteresowanie, jakie są jego zalety.

Wynajem pracowniczy zaczyna być coraz powszechniejszy wśród naszych firm, ponieważ daje dużo większe możliwości niż zatrudnianie w tradycyjny sposób. Całkiem niedawno jeszcze był on wykorzystywany w pierwszej kolejności przy pracach które wymagały niewielkich umiejętności, między innymi przy produkcji czy w handlu.

Lecz w ostatnim czasie wynajem pracowników obejmować zaczął również inne obszary funkcjonowania firm, na przykład księgowość (warto sprawdzić promocję na program księgowy r2fk) czy IT. W dużej mierze na jego popularność miały wpływ zmiany w przepisach. Na dzień dzisiejszy wszystkie najistotniejsze sprawy związane z takim modelem zatrudniania są w pełni uregulowane, chroniąc w należyty sposób interesy każdej ze stron. Daje to firmom które potrzebują w pewnych okresach zwiększonych zasobów kadr większe możliwości ich zdobycia bez dość kosztownych procesów związanych z zatrudnianiem.
drukarnia

Autor: Brangwyn Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia będą również sprawy finansowe i organizacyjne.

Jeśli prezentowana problematyka Cię ciekawi i musisz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz w treści – to trochę odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Za wynajętych pracowników agencje pracy Bielsko-Biała przedstawi pojedynczą fakturę, co dla firmy korzystającej z usługi jest dużo wygodniejsze niż całościowa obsługa potrzebnej grupy pracowników, a w wielu przypadkach i tańsza. Co więcej, płaci się jedynie za rzeczywiście wykonaną pracę, jeśli więc w pewnej chwili będzie jej mniej, to wystarczy przedłożyć zapotrzebowanie na mniejszy zespół ludzi.

Taka forma zatrudniania jest również dość bezpieczna dla pracowników, mimo że nadal jest sporo obaw z tym się wiążących. W pierwszej kolejności plusem jest duża mobilność i elastyczność, a tym samym możliwość lepszego sterowania swoją karierą zawodową.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*