Agent od ubezpieczeń – czyli, kilkanaście słówek o tym, co dobrze jest na jego temacik mieć pojęcie

Czym dokładnie jest ubezpieczenie, każdy spośród nas doskonale wie – bywa to coś, co ma dać naszym osobom gwarancję tego, że nam albo naszym najbliższym nic się nie stanie.

Ubezpieczenie jednak nie jest zmuszone być skupione tylko na osobach – ubezpieczyć można w danych czasach praktycznie wszystko: przeróżne środki transportu lądowego oraz powietrznego, mieszkania, czy też domki, a nawet takie bardziej szczegółowe rzeczy, jak chociażby jakiś konkretny wazonik, czy – jeżeli mowa o ludziach – jakąś część jego ciała, na przykład włosy. Kto jednakże ma możliwość nam pomóc w uzyskaniu takiego ubezpieczenia? Dowiesz się tej rzeczy z naszego artykułu!
konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
efekty

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Kto naszym osobom może pomóc w pozyskaniu ubezpieczenia? Oczywiście agent ubezpieczeniowy, który to bywa kimś, kto jest wpisany w tak nazywany „rejestr agentów od ubezpieczeń” oraz który to jednocześnie posiada tak nazywaną „umowę agencyjną”, która jest zwarta z konkretnym zakładem ubezpieczeń. Jakie jednak są zadania takiego typu agenta? Otóż podstawowym jest oczywiście zdobywanie klientów, podpisywanie wraz z nimi umów z ramienia zakładu ubezpieczeń, uczestniczenie wewnątrz ich administrowaniu i najzwyczajniej prowadzenie owych umów ubezpieczenia. Warto nie zapominać, że agent ubezpieczeniowy też robi błędy – za nie jednak odpowiada jego zakład ubezpieczeń, którego to ów agent jest cząstką. Zdarza się również tak, iż agent działa dla kilkunastu zakładów – wtedy przezywamy go „multiagentem”.

W tego typu przypadkach to samiutki agent odpowiada za wyrządzone poprzez siebie szkody, chyba że ma w posiadaniu umowę tak nazywaną „agencyjną wewnątrz zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*