Agent od ubezpieczeń – czyli, kilkanaście słówek o tym, co dobrze jest na jego temacik mieć pojęcie

Czym dokładnie jest ubezpieczenie, każdy spośród nas doskonale wie – bywa to coś, co ma dać naszym osobom gwarancję tego, że nam albo naszym najbliższym nic się nie stanie.

Ubezpieczenie jednak nie jest zmuszone być skupione tylko na osobach – ubezpieczyć można w danych czasach praktycznie wszystko: przeróżne środki transportu lądowego oraz powietrznego, mieszkania, czy też domki, a nawet takie bardziej szczegółowe rzeczy, jak chociażby jakiś konkretny wazonik, czy – jeżeli mowa o ludziach – jakąś część jego ciała, na przykład włosy.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetny artykuł. Sprawdź, to też będzie dla Ciebie godne uwagi.

Kto jednakże ma możliwość nam pomóc w uzyskaniu takiego ubezpieczenia? Dowiesz się tej rzeczy z naszego artykułu!

konferencja

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
efekty

Autor: KLINGSPOR Schleiftechnologie
Źródło: http://www.flickr.com
Kto naszym osobom może pomóc w pozyskaniu ubezpieczenia? Oczywiście agent ubezpieczeniowy, który to bywa kimś, kto jest wpisany w tak nazywany „rejestr agentów od ubezpieczeń” oraz który to jednocześnie posiada tak nazywaną „umowę agencyjną”, która jest zwarta z konkretnym zakładem ubezpieczeń. Jakie jednak są zadania takiego typu agenta? Otóż podstawowym jest oczywiście zdobywanie klientów, podpisywanie wraz z nimi umów z ramienia zakładu ubezpieczeń, uczestniczenie wewnątrz ich administrowaniu i najzwyczajniej prowadzenie owych umów ubezpieczenia. Warto nie zapominać, że agent ubezpieczeniowy też robi błędy – za nie jednak odpowiada jego zakład ubezpieczeń, którego to ów agent jest cząstką. Zdarza się również tak, iż agent działa dla kilkunastu zakładów – wtedy przezywamy go „multiagentem”.

W tego typu przypadkach to samiutki agent odpowiada za wyrządzone poprzez siebie szkody, chyba że ma w posiadaniu umowę tak nazywaną „agencyjną wewnątrz zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej”.