Kto musi uiszczać ZUS składki i jakie w obecnych czasach są ich wysokości?

Każdy dba o to, aby mieć pieniądze na aktualne życie oraz na swoje przyjemności. Wszyscy, którzy choć troszkę orientują się w biznesie pamiętają, iż żeby prowadzić firmę, trzeba uiszczać niektóre opłaty.

ERP
Laptop, biurowiec

Autor: Maxime Guilbot
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Przyjrzyjmy się takiemu tematowi.
Wszyscy właściciele działalności rynkowej są zobligowani do opłacania ZUS składki za swoją osobę, a jeżeli zatrudnia kadrowiczów, to także za nich. Przymus opłacania ZUS składki wynika już w dzień rozpoczęcia wykonywania czynności. Kiedy aktywność zostaje zawieszona, wtenczas obowiązek opłacania ZUS składki także jest zawieszony. Od dnia napoczęcia wykonywania działalności, do dnia zaprzestania jej robienia, biznesmen powinien płacić ZUS składki. A które to ZUS składki? Więc, obowiązkowo wszelki przedsiębiorca podlega ubezpieczeniu emerytalnemu, na rentę, wypadkowemu oraz zdrowotnemu.

Są jeszcze inne ZUS składki, lecz one nie są obowiązkowe. To ubezpieczenie chorobowe. Persona, jaka indywidualnie przewodzi aktywność przemysłową ZUS składki prezentuje w miesięcznej deklaracji rozliczeniowej, którą jest ZUS (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wynagrodzenie-za-urlop-wypoczynkowy) DRA. Gdy nie angażujemy żadnych kadrowiczów, wtedy ZUS składki powinniśmy opłacić do dziesiątego dnia wszelakiego miesiąca. Jeśli natomiast posiadamy swych kadrowiczów, za których opłacamy składki ZUS, wtedy powinniśmy je opłacić do piętnastego dnia każdego miesiąca.

Kto dopiero zaczyna swą przygodę z własną firmą, mógłby liczyć na preferencyjne ZUS składki. Z takiej ulgi na ZUS składki możemy korzystać poprzez 24 mies. Takiego okresu nie wydłuża zawieszenie działalności.