Jakiego rodzaju zadaniami trudni się stolarz budowlany? Jak można nim zostać, jakiego rodzaju warunki spełnić?

Stolarz budowlany nazywany też jako cieśla trudni się obróbką drewna, jednakowoż ma troszkę inne zadania niż tradycyjny stolarz. Jego najbardziej istotne zadania to prace związane z tworzeniem konstrukcji z drewna, które są konieczne na placu budowy.

baner06.2014]
Tego rodzaju konstrukcje to na przykład pomosty robocze, konstrukcje rozporowe jak również konstrukcje więźby dachowej, okien i drzwi. Lecz to oczywiście nie wyczerpuje tematu, więc o jakich zagadnieniach dodatkowo dobrze wiedzieć?
Cieśla jest odpowiedzialny za naprawę wymienionych konstrukcji, a także urządzeń, lecz również konserwację drewna różnorakimi środkami chemicznymi, jakie chronią przed insektami lub ogniem. Stolarz budowlany bez problemu znajduje pracę na placu budowy, gdzie powinien być przygotowany na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, ale też na zapleczu budowy, w takich miejscach jak na przykład warsztat rzemieślniczy.
Ponadto, czasem musi pracować w głębokich wykopach albo wręcz przeciwnie – na dużych wysokościach. Zawód cieśli jesteśmy w stanie podzielić na kilka specjalizacji.

Jeżeli masz chęć zdobyć uzupełniające informacje na przedstawiany temat, odkryj ponadto pozostałe nasze serwisy na pokrewny temat – one również są ciekawe.

Wymienić jesteśmy w stanie z pewnością cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) a także cieśla okrętowego, jaki jak nazwa określa, naprawia statki.

Żeby zostać takim stolarzem należy skończyć szkołę zawodową profil budowlany, jesteśmy w stanie też ukończyć specjalistyczny kurs, jaki przygotowuje do takiego zawodu.

Najbardziej ważne w tego rodzaju zawodzie jest umiejętność czytania rysunków technicznych, ale też sprawność fizyczna. Warto o tym pamiętać, jak podejmujemy decyzję o wyborze tej ścieżki edukacyjnej.