Czy warto inwestować pieniądze w nieruchomości w czasie kryzysu ?

Kryzys gospodarczy nie jest czymś nowym. W historii naszej planety wielokrotnie gospodarka przechodziła przez czas zawirowań ekonomicznych. Biznesmeni tracili przedsiębiorstwa, pracownicy etatowi lękali się o los swojej rodziny. Historia dowiodła, że w minionych wiekach zwykle sprawdzały się te same metody inwestycyjne. Otóż nieruchomości od wieków były pewną inwestycją pieniędzy, która dawała poczucie bezpieczeństwa.

Budowa nowego osiedla

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Warto w czasie zapaści gospodarczej lokować pieniądze w nieruchomości, bo są one gwarantem bezpiecznej inwestycji. Akcje czy obligacje nie dają tego komfortu. W czasie niepewności ekonomicznej dwa instrumenty ekonomiczne zwyżkują, gdy pozostałe idą w dół. Owymi narzędziami oprócz nieruchomości są także złoto – przejdź dalej – i srebro. I faktycznie obserwuje się w chwili obecnej wzrost cen srebra i złota. Człowiek, który kilka lat temu zainwestował w złoto i srebro, to obecnie mógłby się weselić znacznym zyskiem. Aktualnie ceny nieruchomości idą w dół. Wiele ciekawych danych znajduje się tu: blog.

Dlatego w tym momencie przyszedł najlepszy czas, aby je nabyć po nieprzyzwoicie niskich cenach. Właściciele je sprzedają, ponieważ nierzadko potrzebują pieniędzy. W taki sposób tworzą się na rynku ciekawe okazje. Ekonomiści zapowiadają, że za niedługi czas ceny mieszkań pójdą w górę. Ma to związek ze zmianami na rynkach, które nieustannie powracają w dziejach. Otóż obecnie metale szlachetne zwyżkują, ale gdy osiągną swój najwyższy poziom, to ponownie zaczną iść w dół. Wtedy także ceny nieruchomości zaczną zwyżkować. Toteż właśnie teraz jest korzystny moment do nabycia własnej nieruchomości (więcej info).
budowa

Autor: SPÖ Presse und Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Apartamenty na sprzedaż (zobacz szkolenia wsparcia sprzedaży) Wrocław wydają się świetną okazją inwestycyjną – znajdź apartament na sprzedaż we Wrocławiu. Można dzięki ulokowaniu kapitału nie tylko uratować się przed nieuchronnym obniżeniem wartości środków płatniczych, ale również zadbać o przypływ pieniędzy. Wszakże zakup nieruchomości we Wrocławiu czyni możliwym chociażby wynajęcie powierzchni użytkowej studentom, którzy przyjeżdżają z całej Polski. Jeśli decydujemy się na nabycie mieszkania we Wrocławiu, to warto również zadbać o to, aby umożliwiało wypoczynek na świeżym powietrzu. Mieszkanie z ogródkiem Wrocław jest świetną możliwością nie tylko kupna własnego mieszkania, ale także zapewnienia sobie skrawka zieleni, który pozwoli uciec od wielkomiejskiego zgiełku.