W jaki sposób można by stosunkowo szybko kupić sobie np. jacht?

Zakup samochodu nie stanowi obecnie większego kłopotu. Niestety jego stan techniczny to całkowicie inna kwestia. Z tego też powodu o wiele korzystniejszym wyjściem byłby zakup nowego lub chociażby np. dwuletniego pojazdu.

Te jednak kosztują już znacznie więcej niż kilka albo kilkanaście tys. zł. Często zatem zdarza nam się korzystać z pomocy kredytu bankowego. Przykładowo warty zainteresowania jest kredyt samochodowy BGŻ BNP Paribas, jaki odznacza się tym, że oferuje raty o identycznej wysokości przez cały okres kredytowania, którego długość jest uzależniona od rezultatów wykonanej przez bank oceny zdolności kredytowej odbiorcy (maks. 10 lat). Tego typu kredyt jest udzielany zarówno na pojazdy nowe, oraz używane. Kwota kredytu może wynosić aż pół miliona złotych. Inny ważny dla klienta i samego banku czynnik to oprocentowanie kredytu. Wynosi ono 4,49% (RRSO 11,00%). Należałoby dodać, że tego typu kredyt (zobacz warunki udzielenia kredytu hipotecznego) nie musi być przeznaczony tylko na samochody, ale na pojazdy w szerokim tego wyrazy znaczeniu. Kredytowane mogłyby być więc również samochody ciężarowe, quady czy jachty.
berlin

Źródło: www.orlicatravel.pl
Tak duża oferta przedmiotów, które mogą być zakupione przy użyciu tego typu kredytu żąda dużej dostępności punktów jego sprzedaży. Wspomniany kredyt samochodowy BGŻ BNP Paribas jest więc oferowany we wszelkich oddziałach banku, w wielu komisach oraz u dealerów samochodowych.

Kredyt taki jest proponowany osobom, jakie mają pełną zdolność do tak zwanych czynności prawnych oraz uzyskują stabilny dochód z tytułu umowy o pracę, emerytury czy działalności gospodarczej. Należałoby wspomnieć, że o wspomniany kredyt (zobacz kredyt pod kontrakt) można by zacząć się starać nawet przez internet.