W naszym kraju jest sporo zagranicznych korporacji, które mają międzynarodowe nazwy stanowisk – dobrze je znać i rozróżniać

Jeśli aplikujemy do wielkiej firmy informatycznej, to zapewne w którymś momencie będziemy musieli się zmierzyć z rozwinięciem skrótu CIO. Należy wiedzieć, kim jest osoba na tym stanowisku.

autokar

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
CIO to skrót z angielskiego Chief information officer, czyli w języku polskim – Dyrektor działu informatyki.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka kwestia, bez ociągania sprawdź też to użyteczne opracowanie (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/doradztwo-gospodarcze-warszawa), ponieważ przeczytasz tam niezwykle atrakcyjne informacje.

A czym się zajmuje chief information officer? Zwykle jest to osoba, która ma już znaczne doświadczenie w swoim fachu. Ogromna wiedza pozwala jej profesjonalnie zarządzać działem. Jednakże, na tak wysokim stanowisku ważna jest już nie tylko wiedza branżowa, ale również umiejętność zarządzania grupą. Zatem, jak każdy mógł już się domyśleć, nie jest to łatwa sprawa. W międzynarodowych korporacjach CIO zarządza ogromną liczbą ludzi, rozdziela zadania, ale również wymyśla następne cele. Jest zobligowany także rozmawiać z zarządem firmy. Do uprzedniej listy wielu umiejętności dodają się również zdolności w prowadzeniu pertraktacji i siła perswazji. Informatyka wydaje się być już na tyle wiodącą w świecie dziedziną, że trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie nasze życie bez jej udziału. Dlatego będziemy na rynku mieć coraz więcej informatyków. Ktoś powinien umieć nimi zarządzać i mieć znaczną wiedzę z tej dziedziny.

Osoba, która będzie umiała opanować te dwie trudne umiejętności, będzie idealnym kandydatem na dobrego dyrektora działu IT. Jednakże, na to niezbędny jest czas i spore zgłębienie konkretnej wiedzy.