Najważniejsze nośniki zewnętrznej reklamy, czemu panele LED stały się tak popularne.

Rynek zewnętrznej reklamy również w ostatnim czasie korzystać zaczął z nowoczesnych rozwiązań. Jeszcze do niedawna wykorzystywano na nim w pierwszej kolejności najróżniejsze reklamowe tablice, bilboardy i plakaty. Każdy taki nośnik miał inne wykorzystanie, w zależności od rodzaju reklamy i rodzaju realizowanej kampanii reklamowe firmy proponowały inne opcje.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zasadniczym minusem tradycyjnych form było i nadal jest to, że wszystkie zmiany wyświetlanej reklamy będą się wiązać z koniecznością ręcznego jej przyklejenia lub przełożenia. Będzie to wymagało nie tylko ludzkiej pracy i konieczności czasami dalekich dojazdów, lecz również nie daje wiele elastyczności. Z tego też powodu najczęściej tablice reklamowe łódź albo bilboardy używane są jednak przy dłuższych kampaniach, ponieważ krótsze zwyczajnie się nie opłacają i wymagają sporej ilości pracy. Zamówiona przez klienta reklama naklejana jest na kilka tygodni albo nawet miesięcy, i w takiej formie czekać będzie na zakończenie emisji – jak działa reklama (zobacz malowanie artystyczne) świetlna łódź.

Wejście do sprzedaży pierwszych paneli LED przyczyniło się do małej rewolucji na rynku reklamowym. Nośnik ten będzie bowiem dawał bardzo duże na różnych płaszczyznach i jest zupełnie zrozumiałe, że cieszy się tak dużą popularnością. Po pierwsze reklama świetlna łódź oparta na panelach ledowych wykazuje się ogromną elastycznością. Wyświetlanym obrazem będzie sterował komputer, więc nie ma żadnego problemu, żeby nawet co parę sekund zmieniać reklamę. Odpada więc konieczność przyklejania coraz to nowych plakatów, wszystko sprowadza się do odpowiedniego ustawienia parametrów emisji.

Zafrapował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik – to niezwykle wiarygodna strona (https://www.progresdisplays.pl/scianki-pop-up), która też będzie warta Twojego zainteresowania!

wykorzystanie telebimu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym plusem ledowych paneli jest ich bardzo duża elastyczność. Zbudowane są one z niedużych modułów, które można ze sobą łączyć w jedną większą całość. Przez to można nie tylko łatwo uzyskać potrzebny rozmiar, lecz również w razie potrzeby łatwo wszystko zdemontować i przewieźć do innego miejsca. To akurat często jest wykorzystywane przy różnego rodzaju sportowych i kulturalnych imprezach, gdzie wielkie telebimy są jednym z ważniejszych elementów całego wyposażenia.