Zakładanie własnej firmy jako nieuciążliwy proces

praca na etacie jest dla każdego sytuacją pewną. Pracownik nie ponosi niebezpieczeństwa powiązanego z otrzymaniem zleceń, bądź stratą majątku. To także możliwość skorzystania z płatnego urlopu.

Prowadząc aktywność gospodarczą z owych przywilejów skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie zwierzchnikiem, sam określa zakresy działalności i ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. Ale za to ma więcej wolności, sam wyznacza godziny pracy, lub zakres obowiązków, chociaż coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest jedynie inną postacią pracy na rzecz aktualnego pracodawcy.

Przypadł Ci do gustu ten tekst? Więc czytaj to szkolenie trenerskie, co chcesz na nowej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Dobrą alternatywą dla pracy na etacie jest założenie własnej działalności. Działalność gospodarczą wolno założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, czy też podpisu elektronicznego.

pieniądze

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie firmy nie jest trudne, jednak należy przeprowadzić parę działań, odwiedzić parę miejsc i to w dobranej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG.

Czy masz świadomość, że opublikowane tutaj przydatne teksty (https://officepoland.pl/podnajmy/poznan/), mogłyby być bardzo dla Ciebie użyteczne? Tyczą się one tematyki, która Cię właśnie zainteresowała.

Wpis do ewidencji jest równocześnie wnioskiem o przyznanie numeru REGON, przyznanie, albo wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, oraz zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu informuje się także każde zmiany z zakresu podawanych danych. W blankiecie powinno się podać gatunek realizowanej aktywności według wykazu PDK.

Rozstrzygnięcia w odcinku źródła przychodu powinna poprzedzić gruntowna analiza zysków, wydatków, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Efektem tego powinno być porównanie wynagrodzenia netto z pracy i dochodu netto z aktywności.