Bezproblemowe zarejestrowanie własnej firmy

Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być sprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach zarejestrowanie działań to obowiązek. Działalność gospodarczą można założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego.
Założenie firmy nie jest uciążliwe, ale trzeba zrealizować kilka czynności, odwiedzić parę miejsc i to w należytej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest zarazem prośbą o przyznanie numeru REGON, przyznanie, albo oznaczenie numeru NIP i wybór gatunku opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS.

Czy w kontekście omawianej tematyki masz więcej pytań? (http://www.ewidencjamajatku.pl/funkcjonalnosc/ewidencja) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Na tym samym blankiecie komunikuje się również wszystkie zmiany z zakresu przekazywanych danych. W formularzu powinno się przekazać gatunek realizowanej aktywności według wykazu PDK.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
W blankiecie CEIDG powinno się wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację skarbową firmy. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem księgowym będziemy kooperować, to wybieramy alternatywę samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem nasz wpis aktualizujemy.

Jeżeli wykonywana aktywność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA.

Sprawdź, że proponowana treść (http://grobla.com.pl/kostka-brukowa-gdansk/) ma potrzebne dane, okażą się wartościowe – one Cię niezaprzeczalnie kompletnie wciągną. Kliknij tu!

Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*