Chcesz sprawiać wrażenie profesjonalisty? Zadbaj o kilka podstawowych rzeczy związanych z wyglądem!

Jeżeli prowadzisz działalność polegającą na przykład na świadczeniu jakichś usług innym ludziom, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest pierwsze wrażenie jakie robisz na swoich potencjalnych klientach.

Dzisiaj radzimy, jak na pierwszy rzut oka robić wrażenie profesjonalisty, którego niemal każdy z ochotą zatrudni – wbrew pozorom bynajmniej nie jest to takie ciężkie!
Wizytówki to podstawa
imprezy

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku takiej pracy jak Twoja, niewątpliwie musisz zadbać o to, żeby dysponować własnymi wizytówkami i praktycznie przy każdej możliwej okazji wręczać je potencjalnym klientom. Oczywiście na początek musisz w to trochę zainwestować, jednak rekomendujemy zlecenie przygotowania wzoru wizytówek fachowcowi – to na pewno poprawi robione przez Ciebie wrażenie. Wizytówki klasyczne (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) lub bardziej ekstrawaganckie – niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz, muszą być zaprojektowane naprawdę profesjonalnie – . Jeżeli w grę wchodzi tego typu wizytówka tłumacz, lektor czy korepetytor (zobacz rzuć okiem) zdecydowanie powinni je mieć.
Dobry wygląd
Jeżeli chcesz sprawiać wrażenie profesjonalisty, niewątpliwie musisz także tak wyglądać – dobra wizytówka tłumacz. Oczywiście sporo zależy od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zawodu, jednak zwykle polecamy nie przesadzać z ekstrawaganckim strojem. Jeżeli będziesz wyglądać schludnie, bez wątpliwości zaskarbisz sobie sympatię większej ilości osób niż w wypadku kiedy będziesz mieć na przykład różowe włosy lub tatuaże w widocznych miejscach.

Dodatkowo zadbaj również o ogólną prezencję – jeśli nie wiesz, jak zapanować nad nerwami lub jakich sztuczek perswazyjnych używać, dobrym pomysłem z pewnością będzie zapisanie się na jakiś kurs.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*