Jaka jest różnica między zwyczajną kartą oferowaną do konta, a kartą kredytową?

Większość person, jakie mają własny rachunek w instytucji finansowej należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one bardzo podobne zarówno z wyglądu jak i w działaniu, jednak znacząco różnią się jednym, chociaż wyjątkowo podstawowym szczegółem.

Continue reading

Czym jest kampania obywatelska i co oznacza bankowy tytuł egzekucyjny?

Kampania społeczna oznacza zestaw różnego rodzaju działań, które są zaplanowane w konkretnym okresie a także są zwracane do określonej grupy ludzi – grupy docelowej. Celem kampanii publicznej jest doprowadzenie do zmiany myślenia, wzrostu wiedzy lub zmiany zachowania względem pewnych problemów publicznych.

Continue reading

Vivus pożyczka, czyli szybki sposób na to, jak otrzymać potrzebne nam środki

Remont mieszkania, niespodziewana naprawa auta albo rozpoczęcie roku szkolnego to sytuacje, w których zazwyczaj szybko niezbędne są nam środki na koncie. Najlepiej jest, jeżeli wcześniej udało się coś zaoszczędzić i teraz, kiedy pojawiły się większe wydatki, możemy korzystać ze zgromadzonych środków. Gorzej przedstawia się sytuacja, kiedy na koncie brak gotówki, a do wypłaty jeszcze mnóstwo czasu.

Continue reading

Odwrócony kredyt hipoteczny – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone głównie dla ludzi starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań przed jakimi staje dzisiejszy świat, a przede wszystkim państwa Europy w tym również Polska jest bezsprzecznie starzejące się społeczeństwo.

Continue reading

Inwestycje warte uwagi – czyli jak oszczędzać, by bez niebezpieczeństwa zbierać owoce

Instytucje finansowe powstają jak na drożdżach. Ogłoszenia zachęcające do inwestycji finansowych można dostrzec na każdym kroku. Wiele z nich bywa dość ryzykownych, aczkolwiek bez podjęcia próby nasze możliwości finansowe na pewno nie wzrosną.
Zanim zdecydujemy się na ostateczne środki inwestycyjne, należy dobrze rozpoznać teren.

Continue reading

W jakiej sytuacji warto wziąć kredyt?

Pożyczki obecnie są bardzo chętnie podejmowanymi świadczeniami pieniężnymi, tak w bankach, jak i tzw. parabankach. Czy jednak zawsze należy ją brać?
Z pewnością nie warto decydować się na kolejne zadłużenie, kiedy już i tak nie mamy statecznej sytuacji finansowej.

Continue reading

Wiele ludzi w naszym kraju marzy o tym, żeby zacząć prowadzić swoją firmę i móc być swoim własnym szefem

Jeśli spojrzeć na wyniki badań rynku, to niestety otwarcie uświadamiają nam one, że znaczny odsetek nowych spółek upada w przeciągu pierwszego roku istnienia.

Continue reading

Żeby dobrze zarządzać swoimi finansami, potrzeba wiedzieć, z których narzędzi i usług profesjonalistów można skorzystać

Przedsiębiorcy działający w sektorze finansowym mają szansę skorzystać z wielu pomocnych narzędzi oraz instrumentów. Ich wiedza powinna być bardzo rozległa, by wiedzieli, jak postąpić w określonej sytuacji i przynieśli zyski swojej działalności.

Continue reading

Porównanie kredytów gotówkowych

Wśród ofert kredytowych znaleźć możemy już dzisiaj dużo ciekawych opcji. Istotne jest jednak to, by wybrany przez nas szybki kredyt gotówkowy okazał się dla nas właściwy i pod każdym możliwym względem dobry. Znakomite propozycje banków, które odnaleźć możemy obecnie wśród tych dostępnych na rynku wyróżniają się warunkami dopasowanymi stuprocentowo do potrzeb oraz kryteriów kredytobiorców. Rekomendują oni sobie bez skrępowania znakomite opcje, dlatego zainteresowani kredytami mogą docenić to w znacznym stopniu.

Continue reading

Rewelacyjny poziom bankowych usług

Spotykane dzisiaj na rynku bankowości szczególnie często propozycje to rozwiązania wysokiej jakości. Nowoczesne narzędzia są wprowadzane z zachowaniem wszystkich ważnych wytycznych z tego zakresu, natomiast dokładnej analizie poddaje się zawsze wymagania użytkowników. Specjalistyczne konta osobiste są oferowane za darmo, co wzbudza zaciekawienie w sporych kręgach. Wybór należy do klienta, natomiast w pierwszej linii swoje kroki kieruje on do zaufanego banku. To właśnie tam oczekuje go niego szereg dobrze przygotowanych usług dodatkowych.

Continue reading

Zestawienia rachunków w ofercie bankowej – pomocne w wyborze

We współczesnym świecie ludzie zalewani są wielką liczbą ofert różnego typu. Wypływa to między innymi z różnorodnego charakteru funkcjonujących obecnie firm. Z tej wielkiej ich liczby wypływa z kolei wysoki poziom konkurencyjności. Jeżeli nie ma się konkurencyjnej, przyciągającej uwagę oferty, to w zasadzie na rynku produktów i usług się ginie. Z tej przyczyny przeciętny człowiek potrzebuje wskazówek, które pomogą mu dobrać właściwą dla siebie ofertę. Zjawisko to dotyczy przykładowo usług bankowych. W ostatnim czasie bowiem również na terenie Polski tworzonych jest bardzo dużo nowych banków, jak również otwierają własne placówki banki z zagranicy.

Continue reading

Nowy produkt finansowy – lokata happy, jako jeden z najkorzystniejszych produktów dla klientów chcących trochę zaoszczędzić.

W współczesnych czasach istnieje wiele dziedzin, z których korzystają prawie wszyscy ludzie. Są to dyscypliny elastyczne oraz powszechne, które w dobie rozwoju gospodarczego i ekonomicznego stale się rozwijają i powiększają zakres swoich działań. Jedną z takich branż jest branża finansowa, która praktycznie na każdym kroku proponuje swoim klientom nowe produkty finansowe.

Continue reading

Nowe oferty produktów finansowych takich jak szybka chwilówka bez zaświadczeń są świetne dla osób, jakie chcą mieć pieniądze w tym momencie

W tym momencie mnóstwo banków oraz instytucji pieniężnych proponuje swoim kontrahentom różnego typu debety i pożyczki, jakie da się wykorzystać na budowę domu albo nabytek sprzętu AGD. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić rywalizujące firmy, tak aby wybrać jak najatrakcyjniejszą dla nas propozycję.

Continue reading

Skąd firmy mogą dzisiaj pozyskać dodatkowe możliwości finansowania?

Otworzenie własnej firmy to z pewnością marzenie niesłychanie dużej części z nas. Obok pracy na stałym zatrudnieniu jest to bowiem znakomita ewentualność wytwarzania dochodów płatniczych, które są bezpośrednio związane z prowadzoną aktywnością. W tej sytuacji należy natomiast odnotować, że rozpoczęcie naszej działalności wcale nie jest łatwym zadaniem do realizacji. Z początku naszej drogi pojawia się bowiem niesłychanie wiele kłopotów, z jakimi przychodzi się nam zmierzyć.

Continue reading

Która lokata w banku jest współcześnie odpowiednia dla zapracowanych osób

Osoby które zawierają już wymierną ilość środków na koncie często rozważają otwarcie nowej lokaty, aby zgromadzone środki pracowały na siebie. Wtedy dobrze porównać przeróżne możliwości proponowane przez banki, aby wybrać coś, co jest rzeczywiście strzałem w dziesiątkę.

Continue reading

Pożyczki pozabankowe – czym są oraz z jakiego powodu współcześnie cechują się wśród klientów tak ogromną popularnością

Trudności finansowe niestety mogą dotknąć nas na różnych etapach życia, toteż tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się obecnie różnego rodzaju kredyty oraz pożyczki, jakie czasami są w stanie na jakiś czas załatać domową dziurę budżetową. Bez wątpienia jednym z przeważnie zaciąganych kredytów jest kredyt hipoteczny.

Continue reading

Planujesz założenie, czy też rozbudowanie spółki? Już dziś sprawdź, jaki kredyt byłby dla Ciebie najwłaściwszy

Nie posiadasz funduszy na to, żeby rozkręcić swoją firmę? Już teraz przeczytaj ten materiał, a dowiesz się wszystkiego na ten temat. Musisz pamiętać o tym, że dzisiaj jest de facto wiele rozwiązań, jakie mogą uprościć nam życie. Wiele osób nie pragnie korzystać z niczyjej pomocy i wydaje mi się, że dojdą do sukcesu samodzielnie. Nic bardziej błędnego! Pomoc doświadczonych osób za każdym razem musi być dla Ciebie najcenniejsza.
Continue reading

Jak szybko zdobyć pieniądze? Jakie istnieją sposoby, aby to zrealizować?

W dzisiejszych czasach każdy z nas słyszał już o pożyczkach dawanych przez banki i różne firmy związane z finansami. Popyt na takie usługi jest wciąż większe, przede wszystkim za sprawą dużych oczekiwań życiowych ludzi jak i wzrastających cen produktów.

Continue reading

Jak skutecznie rozporządzać budżetem domowym?

Nasze dochody nie rosną, natomiast wciąż pojawiają się nowe wydatki. W jaki sposób więc zachować równowagę finansową poprzez cały rok? To możliwe, pod warunkiem że ustalimy rozSądny plan działania i nie zabraknie nam konsekwencji.

Continue reading

Domowy budżet – co to jest i czemu należy go zaplanować?

Domowy budżet to porównanie dochodów i wydatków, najczęściej tyczące się każdego miesiąca. systematyczna kontrola budżetu pozwoli Ci oszacować finansową kondycję Twojej rodziny i umożliwi zarządzanie pieniędzmi.

Continue reading

W Polsce codziennie rejestruje się ogromną liczbę niewielkich firm, które chcą znaleźć taki bank, który będzie im ułatwiał prowadzenie działalności

Rejestracja jednoosobowej lub niewielkiej firmy w Polsce zajmuje maksymalnie kwadrans. Potem, gdy już oficjalnie działamy, możemy starać się znaleźć bank oraz operatora komórkowego, którzy będą nas wspomagać w prowadzeniu swego biznesu.

Continue reading

Jak myślą biznesmeni oraz jak normalni ludzie mogą inwestować swe oszczędności?

Biznesmeni tym odróżniają się od zwykłych ludzi, że myślą o pieniądzach nie jak o czymś, za pomocą czego można kupić masło czy też samochód, a jak o produkcie, jaki można, a nawet należy mnożyć.
Robią to przez różnorodnego typu inwestycje.

Continue reading

Kim jest aktuariusz, w jakim miejscu on może pracować i jakiego rodzaju mógłby posiadać wykształcenie?

Dużo ludzi nie napotkała się wcale z reprezentantem tego typu zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać wiedzę m.in. z przedziału rachunku prawdopodobieństwa, statystyki czy rachunkowości ubezpieczeniowej.

Continue reading

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Decydując się na założenie swojej działalności gospodarczej, musimy jednocześnie zadbać o kontrolę finansów firmy. Ponieważ dzisiejszy przedsiębiorca to człowiek innowacji, dostępny 24 godz. na dobę, tym bardziej w sieci swoje firmowe zyski umieszcza na specjalnie przygotowanym koncie firmowym. Na tym polu banki również zaciekle rywalizują, podobnie jak w sferze lokat, czy pakietów lojalnościowych itp.

Continue reading