Jak uporządkować finanse organizacji

Posiadanie swojego przedsiębiorstwa związane jest z dużą liczbą przywilejów, ale także sporą liczbą powinności. Do przywilejów należy przykładowo możliwość samodzielnego kierowania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.

Continue reading

Hotelarze i właściciele restauracji na wszelkie dostępne sposoby próbują pozyskać nowych klientów, kiedy w biznesie się nie powodzi

W branży hotelarskiej bądź gastronomicznej walka o usługobiorcę, czyli najczęściej urlopowicza, staje się się bardzo zażarta i bezpardonowa, a co poniektórzy restauratorzy czy właściciele obiektów hotelowych najzwyczajniej w świecie ją przegrywają. Upadłość może grozić nie tylko ośrodkom usytuowanym na obszarach mało atrakcyjnych turystycznie, lecz też tym zlokalizowanym w potężnych miastach czy sercu Warmii i Zakopanego.

Continue reading

Co zrobić, aby pozyskać klientów?

Żeby nasz interes przynosił efekty, trzeba cały czas o niego się starać. W interesach nie ma miejsca na sentymenty. Należy o tym wiedzieć, jeśli pragniemy stworzyć własną firmę. Najtrudniej jest pozyskać nabywców. A nawet jeżeli to się nam wyjdzie, wyjątkowo ciężko ich później zatrzymać. Powinniśmy cały czas trwać na posterunku. Nasza konkurencja tylko czeka, kiedy powinie nam się noga. W żadnym wypadku nie należy do tego dopuścić.

Continue reading

W jaki sposób stworzyć porządny zespół, który da sobie radę z każdym firmowym projektem IT

Do niedawna typowy informatyk kojarzył się z panem od komputerów, który zajmował się wszystkim, co się z nimi wiąże. Ale rozwój technologii informatycznych i oprogramowania sprawił, że w dziedzinie informatyki zaczęła następować specjalizacja – inne osoby będą się zajmować pisaniem programów, inne obsługą sieci a inne administrowaniem serwerami i oprogramowaniem.

Continue reading

Własny punkt przedszkolny – dobry pomysł na interes

Chociaż rodzimi politycy biją na alarm i straszą nas demograficznym kryzysem, to jednakże trzeba przyznać, że dzieci rośnie nam całkiem sporo w Polsce. Od kilku lat doskonale w tym temacie daje sobie radę wyż demograficzny z lat osiemdziesiątych. Dzięki ich chęci do zakładania rodziny można radować się obrazkiem uśmiechniętych malców w parkach i w piaskownicach. Ale posiadanie dziecka to nie jedynie sama słodycz. Kłopoty zaczynają się, gdy mama chce powrócić do pracy. Zakładając, że jeżeli jej dawne miejsce na nią jeszcze oczekuje, to brakuje miejsc w budżetowych żłobkach i przedszkolach. Bardzo trudno też o miejsce w prywatnych przedszkolach, gdyż te placówki, ze względu na swoja atrakcyjną ofertę, są niezwykle popularne wśród młodych rodziców. Alternatywą są opiekunki, ale to niezwykle ryzykowne posunięcie- przecież wpuszczamy do domu całkiem obcą osobę.

Continue reading

W jaki sposób może działać nowoczesna firma czyli jakie zalety może przynieść wdrożenie certyfikatów ISO.

W obecnym świecie biznesu coraz bardziej zaczyna się liczyć profesjonalizm i jakość. Firmy, które funkcjonują chaotycznie, bez żadnego pomysłu albo mają chaos w organizacji muszą się liczyć z tym, że w pewnym momencie zostaną z tyły. Także coraz większa ilość klientów wymaga tego, aby ich dostawcy trzymali odpowiedni poziom. Z tego też względu można pomyśleć o wyjściu, które z jednej strony unormuje i usprawni wiele elementów w firmie, a poza tym dostarczy informację o tym klientom.

Continue reading

Wspieranie przedsiębiorczości ma szansę dobrze wpłynąć na rozwój firmy

Wielu pragnie, aby zarówno firmy, jak i gospodarka państwowa właściwie się zmieniały. By dawały coraz znaczniejsze zyski, dzięki czemu podniesie się całkowity poziom życia obywateli konkretnego kraju. Dlatego właśnie tak ważne jest wspieranie przedsiębiorczości, obniżanie podatków dla przedsiębiorstw, stosowanie odpowiednich zniżek, przez które najmowanie kolejnych pracowników będzie łączyło się z mniejszymi kosztami.

Continue reading

Interesujące koncepcje na biznes – otwarcie własnej pizzerii

System franczyzy oparty jest na sprzedawaniu określonych usług czy towarów, co może przyszłym właścicielom punktów gastronomicznych, pizzerii czy przedsiębiorstw dać wiele najnowszych możliwości. Gdy chodzi o pizzerie franczyza oraz wiążący się z nią franchising to pojęcia, które potencjalnym właścicielom powinny być znakomicie znane. Określony danymi regułami system sprzedaży usług wiążę odrębne przedsiębiorstwa, więc tak bardzo istotne jest dowiedzenie się wszelkich potrzebnych szczegółów na temat prowadzenia biznesu.

Continue reading

Bransoletki silikonowe – doskonały sposób na to, ażeby podkreślić swą osobowość i wypromować produkty

Odeszły w zapomnienie na kilka lat, teraz wracają do łask i podbijają świat mody.‬‬ ‭Pojawiają się jednakże nie tylko na wybiegach. Są coraz popularniejsze również wśród „przeciętnych” użytkowników, zwłaszcza natomiast ludzi młodych.
Ta grupa bowiem bardzo często poszukuje sposobu, by zaznaczyć swą indywidualność – słowem odróżniać się w tłumie „szarych“, zwyczajnych, nieomal identycznie „wystrojonych” przechodniów.

Continue reading

Informatyzacja w analizie wymagań konsumenta

W gospodarce doby globalizacji już nie jest najważniejsze zdobycie materiałów i wyprodukowanie artykułów. Praktycznie bezproblemowo da się z dowolnego miejsca na świecie sprowadzić konieczne składniki bądź wyszukać lokalizację gdzie da się tanią metodą wytwarzać. Nie przypadkiem znaczna część z tego co nabywamy w Europie – telefony komórkowe, laptopy czy pozostały ekwipunek kupowany albo używany w Europie montowany został w krajach rozwijających się.

Continue reading