Chcesz odnosić sukces w swojej pracy? Musisz wiedzieć o tym, by regularnie brać udział w kursach

Od kilku lat poziom bezrobocia w naszym kraju jest niezwykle wysoki. Oznacza to ogromne trudności ze znalezieniem zatrudnienie dla wielu osób. To właśnie dlatego wszyscy ci, którzy pragną mieć fajną pracę, a jednocześnie regularnie dostawać awans powinni wiedzieć o udziale w szkoleniach. Obecnie wskazuje się kilka typów szkoleń, wśród których nie brakuje także tych podstawowych dla poszczególnych pracowników zatrudnionych na etacie.

Continue reading

W jakiej branży będzie najwięcej ofert pracy?

2018 rok będzie pozytywny dla pracobiorców – ilość ofert pracy będzie wzrastać, przede wszystkim w sprzedaży, obsłudze klienta a także finansach. W poniektórych branżach, jak IT, wyraźnie zaczyna być odczuwalny deficyt wykwalifikowanego personelu.

Continue reading

Ocena pracownika, jako produktywna taktyka zarządzania personelem w przedsiębiorstwie

W dzisiejszych czasach praktycznie w każdej firmie jest drabina wśród zatrudnionych pracowników. Firma rozdzielona jest na różnorakie działy, w których to zatrudnione są jednostki sprawujące różnorakie funkcje od pracowników produkcyjnych, szeregowych, brygadzistów po kierowników i dyrektorów. Osoby obejmujące wyższe stanowiska mają różne zadania wiążące się z pracownikami znajdującymi się pod nimi między innymi ewaluację ich pracy.

Continue reading

Jakie błędy w zakresie pozyskiwania nowych pracowników robią najczęściej pracodawcy? O czym należy wiedzieć?

Sprawdzając różnorodne oferty pracy w serwisach rekrutacyjnych jesteśmy w stanie natknąć się na tego rodzaju ogłoszenia, gdzie po wskazaniu wielu rozbudowanych punktów odnoszących się do wymagań, brak jest informacji, co właściwie pracodawca jest w stanie zapewnić nowemu pracownikowi.

Continue reading

Badamy obszary prawa autorskiego podczas szkoleń

O tym jak ważne jest posłuszeństwo wobec prawa autorskiego nie trzeba nikomu perswadować. Zezwala to na odpowiedni respekt dla twórców, a nas ochrania przed możliwością bycia pozwanym przed sąd. Okazuje się, że jest to jednak nader skomplikowana dziedzina, której poznanie wymaga dużo czasu. Jednocześnie warto poświęcić tej sprawie trochę atencji.

Continue reading

Poszukaj odpowiednią salę konferencyjną oraz hostel w Gdańsku, żeby załatwić wyjazd dla całego personelu

W zasadzie każdy właściciel zakładu pracy winien troszczyć się o to, żeby jego podwładni uczestniczyli w rozmaitych kursach, jakie poszerzą ich wiedzę i kwalifikacje. Najlepszym pomysłem jest organizacja szkoleń scalona z wyjazdem integracyjnym.

Continue reading

Najpopularniejsze posady w branży komputerowej

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym ulegają zmianom preferencje na rynku pracy. Ogromny rozkwit zanotował sektor usług, w którym zatrudnienie znajdują przede wszystkim uczniowie szkół wyższych chcący zarobić na własne potrzeby.

Continue reading

Agencje pracy zyskują coraz większe uznanie wszystkich szukających zatrudnienia

Jeszcze kilka lat temu proces rekrutacji wyglądał w taki sposób, iż poszukujący pracy udaje się do działu kadr zakładu pracy, w którym ma zamiar być zatrudnionym i zostawia tam CV wraz z listem motywacyjnym.

Continue reading

Na szkolenia należy wynająć sale konferencyjne Gdańsk

Od czasu do czasu dzieje się tak, że dyrektorzy decydują się na wysłanie swoich pracowników na szkolenia, z daleka od domu, tak by mogli lepiej się skupić w nowym miejscu oraz przy okazji, żeby mogli poznać innych specjalistów z identycznej dziedziny. Dlatego dosyć często na tego typu szkolenia wypożyczane są sale konferencyjne Gdańsk posiada ich najwięcej oraz jednocześnie proponuje je w przystępnej kwocie, zatem nikogo nie może zaskakiwać, że większość kursów odbywa się właśnie tam.

Continue reading

Co to jest rachunek do umowy o dzieło oraz jakie powinien on posiadać elementy?

Są wszelakie postaci rozliczania się z szefem. Jak wiemy, mógłby zostać to stosunek pracy oparty o umowę o pracę. W wypadku posiadania przez kadrowicza działalności przemysłowej, mógłby on swojemu zleceniodawcy po prostu wystawić fakturę.

Continue reading

Na czym polega outsourcing?

Kadry, rachunkowość – co można powierzyć zewnętrznej firmie i jakie to przyniesie pożytki?
Outsourcing, innymi słowy przekazanie części zadań albo procesów firmowych zewnętrznej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród średnich i małych biznesmenów.

Continue reading

Jakie szkolenia muszą zostać dziś obligatoryjnie wykonane w zakładzie pracy?

Każdy kompetentny pracodawca wie, że podtrzymanie właściwych standardów bezpieczeństwa w firmie jest jego głównym celem. Zaangażowani pracownicy są bowiem ochraniani przez szczególne przepisy prawne, które gwarantują im troskę o zdrowie i życie w ciągu przeprowadzania obowiązków w pracy. W związku z takim stanem rzeczy we wszystkich zakładach pracowniczych muszą zostać wykonane dedykowane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Niestety większa część pracodawców nie pamięta o tym niebywale istotnym aspekcie, co bez wątpienia jest godne potępienia.

Continue reading

Czasem najlepszy pracownik także musi być kontrolowany. Taką politykę prowadzą niektóre firmy. Jest legalna, ale trzeba robić to jawnie

Nikt z nas nie lubi kiedy jest obserwowany. Sporo ludzi to po prostu krępuje. Na co dzień jednakże stale jesteśmy obserwowani i sami zresztą to robimy. Wystarczy udać się na miasto, ludzie na siebie patrzą, z zaciekawieniem lub bez, ale także oceniamy daną osobę po ubraniu czy zachowaniu. To normalne, także nie ma co nadmiernie się tym przejmować. Problem się pojawia, gdy monitoring znajduje się w miejscu zatrudnienia. Sporo ludzi żywo się przeciwko temu wypowiada, lecz pracodawca posiada tego typu prawo, jednak musi o tym fakcie dać znać swoim pracownikom.

Continue reading

Jak znaleźć odpowiedniego zarządcę i jakie cechy musi posiadać dobry zarządca?

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym trzeba liczyć się z tym, iż będzie trzeba wybrać przedstawiciela. Wystarczy jedna zaakceptowana przez wszystkich osoba, która w imieniu wspólnoty podpisze umowę z firmą ochroniarską, wywóz nieczystości, będzie przedstawicielem wspólnoty w sądzie, lub innym urzędzie.

Continue reading

Poszukujesz pracy? Doradzamy, jak efektywnie się do tego zabrać!

W współczesnych czasach bynajmniej nie jest prosto zdobyć fajną pracę – wie o tym na pewno praktycznie każdy, kto co najmniej raz wysyłał setki CV bez praktycznie żadnego odzewu.

Continue reading

W dzisiejszych czasach praca wydaje się być szalenie cennym dobrem, dlatego powinniśmy ją stale doceniać

Niejeden pragnie pracować. W szczególności ludzie młodzi oraz ci po uniwersytetach nie chcą być finansowym obciążeniem dla rodziców lub państwa.
Młodzi zwykle mają wielkie plany.

Continue reading

Premia typu uznaniowego – a więc, kolejny tekścik z rodzaju „z czym to się zjada?”

Co to jest premia dobrze wie każdziutki pracownik i każdy pracownik wie, iż od czasu do czasu należy niewiarygodnie się namęczyć, by takową dostać. Powstało kilka rodzai premii, jednak chyba dającą najbardziej duże zadowolenie PRacownikowi jest premia zwana Uznaniową, gdyż jej otrzymanie daje naszym osobom znać, że nasz szef docenia naszą pracę i bywa z niej bardzo zadowolony – co daje nam nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również przy okazji wiele satysfakcji.

Continue reading

W jaki sposób zadbać właściwie o edukację pracowników?

Każda firma dzisiaj potrzebuje posiadać wyuczonych pracowników. W wielu przypadkach ich biegłość oraz wiedza są sprawdzane w czasie rozmów rekrutacyjnych, niemniej tymczasem przebieg edukacyjny nie zostaje zatrzymany w tym momencie. Współczesny rozwój technologii oraz nieprzerwane zmiany na pewno wymusiły dostosowywanie się pracowników do panujących warunków na rynku. Na szczęście firmy stały się wybitnie odpowiedzialne za osoby zatrudnione, przez co w wielu przypadkach decydują się na wypełnienie niezbędnych szkoleń.

Continue reading