Etapy, jakie kategorycznie trzeba przejść, podczas gdy myśli się o założeniu swojej firmy

Wiele osób zdecydowanych jest teraz na założenie prywatnej działalności gospodarczej, ponieważ wiedzą one, iż dzięki temu będą posiadały okazję doskonale sobie poradzić w życiu zawodowym. Taki wzrost zainteresowania posiadaniem prywatnej firmy widoczny jest od czasu, w jakim Polska wkroczyła do Unii Europejskiej, ponieważ od tego czasu nowi biznesmeni mogą liczyć na wiele dotacji dzięki którym będą mieć okazję rozwijać interes i co najbardziej znaczące, wybić się w branży.

Continue reading

Hipoteka zwrotna jako sposób na pozyskanie dodatkowych środków

Społeczeństwo w naszym kraju prędko się starzeje, a na poczciwe emerytury nie ma co liczyć. Stosowne przepisy prawne ukształtowały możliwości dla tych ludzi, którzy mają prywatne budynki, bądź mieszkania.

Continue reading

Czego jeszcze nie wiesz na temat kaucji gwarancyjnej i interwenientu ubocznego

W postępowaniu cywilnym biorą udział nie jedynie strony zainteresowane. Oprócz nich w rozprawie może brać udział także interwenient uboczny. Warto pamiętać, że nie jest on stroną w konflikcie i nie przysługują mu te zasady jak dla stron.

Continue reading

9 wytycznych, których należy wprowadzić w firmie pod kątem bhp

Od długiego czasu każda zatrudniona osoba musi przejść obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa i wiedzy zatrudnionych ludzi o grożących zagrożeniach. Poza tym szkolenie takie ma wyrabiać w uczestniku nawyk bezpiecznej pracy. Podobne funkcje pełnią obowiązkowe szkolenia o tematyce przeciwpożarowej, które muszą przejść niektórzy ludzie zatrudnieni w firmach.

Continue reading

Czy działalność jako kierujący w takowym państwie jak Niemcy mogłaby być zadowalająca?

Zdecydowana większość facetów uwielbia prowadzić pojazdy. Jeżeli ponadto mógłby taką pasję połączyć z działalnością, to wydaje się być zachwycony. A jeśli ponadto może takową pracę robić za naszą zachodnią granicą, jest to już niemalże praca marzeń.
Dlaczego? Ponieważ w Niemczech na co poniektórych trasach szybkiego ruchu nie istnieją limity prędkości.

Continue reading

Życie bez aktów prawnych? Jak sobie trudno to wyobrazić. Być może i byłoby niekiedy miło, lecz na dłuższą metę nie dałoby się tak funkcjonować

Ciężko sobie wyobrazić jakąś instytucje, sklep, przedsiębiorstwo czy firmę bez konkretnych uregulowań, jakie przeciwdziałają nadużyciom i innym sposobom niecnych praktyk. Ogólnie to tworzy się różne dokumenty wewnętrzne, jakie maja zapobiegać złym praktykom wewnątrz organizacji, jak i zewnętrzne regulacje, dzięki którym jesteśmy w stanie uregulować nasze relacje ze światem zewnętrznym, a ten świat to najczęściej klienci, petenci i partnerzy biznesowi. Jak wyglądałby świat bez takich regulacji?

Continue reading

Co to jest franchising? Kto powinien z tego korzystać? Jakie istnieją zasady prowadzenia tego typu działalności?

Przedsiębiorca jest w stanie zdecydować się na prowadzenie działalności gospodarczej w formie tzw. franczyzy. Na czym to polega? To działanie w ramach istniejącej, dość zaplanowanej sieci sprzedaży lub świadczenia usług. Taką umowę zaliczamy do tak zwanych umów nienazwanych, co znaczy, że są nieuregulowane odrębnie w Kodeksie cywilnym lub w innej ustawie. Co należy więcej wiedzieć? Wytwarzana jest ona w oparciu o ogólną zasadę swobody umów.

Continue reading

Jakie są najistotniejsze kwestie w odniesieniu do prowadzenia własnej działalności gospodarczej? O czym nie możemy zapomnieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiążę się z szeregiem powinności, o jakich trzeba pamiętać, w innym razie można mieć problemy. Jakie to obowiązki? Jest ich bardzo dużo, a każde z nich ma związek z jakąś dziedziną działalności w biznesie. Dla właściciela danej firmy najważniejsze są zagadnienia związane z funkcjonowaniem firmy, lecz w tym sensie, aby pozyskiwać nowych, a jednocześnie utrzymywać przy sobie wiernych klientów.

Continue reading

Importując produkty z krajów które nie należą do Unii Europejskiej trzeba się liczyć z dużą liczbą formalności do realizacji

Do zapłacenia będą podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną ilością skomplikowanych przepisów. Przeciętnej osobie zapoznanie się z taką tematyką mogłoby zająć sporo czasu, a przecież w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Dlatego też duża część importerów zaczęła korzystać przy zakupie produktów z oferty celnych agencji. Agencje takie zajmują się pośrednictwem pomiędzy klientem a urzędem celnym.

Continue reading

W jaki sposób uzyskać zwrot podatku z Anglii, co jest do tego konieczne i czy ktokolwiek mógłby Tobie w tym pomóc?

Aktualna sytuacja finansowa w naszym kraju prezentuje się naprawdę obiecująco. Niestety jeszcze kilka lat temu było całkiem inaczej, dlatego wielu naszych rodaków wyjechało szukać pracy poza granicami naszego państwa.

Continue reading