Rozliczenie PIT dwa tysiące szesnaście / 2017 – czyli, jak wypełnić deklarację PIT poprzez internet

Pragniesz się rozliczyć z deklaracji PIT poprze siec internetową, jednak że nie masz pojęcia w jaki sposób? Jeżeli tak jest, to idealnie trafiłeś! W naszym felietonie przybliżymy tobie jak to zrobić, na podstawie PIT-u numer trzydzieści sześć, oraz ogólny metoda jego wysłania!
Wypisywanie deklaracji PIT bywa obowiązkiem każdej dorosłej osoby, która to posiada Jakiekolwiek dochody.

Continue reading

Pożyczka typowo bankowa i poza bankiem – co warto na ich temat wiedzieć?

Pożyczanie bywa czynnością, którą to tak naprawdę tworzymy od początku naszego istnienia na globie. Wraz z biegiem przemijających lat, pożyczamy sobie coraz to bardziej różne rzeczy oraz w rzeczywistości dla wielu nie posiada czegoś takiego jak „granica” w pożyczaniu.

Continue reading

Studencie! W wakacje nie trzeba wcale siedzieć w mieszkaniu – oprócz fajnych wakacji można także dobrze zarabiać!

Sporo studentów poszukuje wszelkiego typu pracy sezonowej – zazwyczaj oczywiście w trakcie wakacji, kiedy nie mają praktycznie żadnych obowiązków na uczelni. Zazwyczaj większość z osób staje się na te kilka miesięcy kelnerami, jednak jest również kilka pomysłów na połączenie letniej pracy ze swym kierunkiem studiów.

Continue reading

Faktoring – a więc, ratunek dla małych firm z tak przezywanym „regresem”

Czym jest faktoring, a tym bardziej – faktoring niecałkowity? Jak on się ima do małych firm? Czy jest ogólnie potrzebny? To wszystko i jeszcze więcej odczytasz w naszym artykule!

Continue reading

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozliczenie z urzędem skarbowym zabierz się od razu. Choć masz na to jeszcze dużo czasu, dlatego że zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, jednak nie czekaj na ostatni dzwonek (zwłaszcza, kiedy można otrzymać zwrot podatku).
Warto wcześniej szczegółowo sprawdzić: co, na której podstawie a także w ramach jakiego limITu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016, albowiem dzięki temu można zaoszczędzić.

Continue reading

Bezproblemowe zarejestrowanie własnej firmy

Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być sprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.

Continue reading

Jak zostać tłumaczem – poradnik

Zawód tłumacza nie jest dla wszystkich i nie każdy może być tłumaczem.
Przemyśl dobrze, czy odpowiadają ci długie godziny spędzone przed pecetem, mozolne sprawdzanie swojej pracy po raz tysięczny z kolei, szukanie odpowiednika jednego tylko wyrażenia przez kilka godzin.

Continue reading

Aby otrzymać dodatkową gotówkę, możemy skorzystać z produktów, jakie udostępnia nam bank, w tym z takiego wariantu jak pożyczki pod zastaw

W życiu może mieć miejsce sytuacja, że w którymś momencie będziemy potrzebować więcej gotówki niż mamy. W przypadku, w jakim nie jesteśmy w stanie zapożyczyć się u rodziny, można zainteresować się ofertą niedrogich kredytów pod zastaw.

Continue reading

W jaki sposób się przedstawiał handel walutami przed laty, jakiego rodzaju możliwości klienci mają obecnie.

Starsi ludzie na pewno pamiętają ponurych panów, u których można było kupić każdą niedostępną w oficjalny sposób walutę. W szczególności dużym zainteresowaniem cieszyły się wtedy amerykańskie dolary, ale też dużo osób szukało franków albo marek.

Continue reading

Co to jest konto osobiste i kto mógłby aktualnie taki rachunek otworzyć?

Obecnie niemalże wszelakie dojrzałe persony mają okazję korzystać z różnorodnych proponowanych poprzez instytucje finansowe usług. Czasem takowymi klientami banków są wręcz dzieci, ponieważ są rachunki również dla nich.

Continue reading